cz / eng

Loutocky.cz


  

 

 

 

ÚVOD

Nelekněte se, teď tu na vás čeká spousta textu. Psaní textu je pro mě utrpení, raději vyprávím fotkami. Možná i proto jsem tuto sekci odkládal snad 2 roky. Ale vrhl jsem se na to (konečně), protože výběr fotografa považuji za důležitou věc. Spousta lidí to podceňuje, nevěnuje tomu čas/energii, výběr řeší stylem koupě spotřebiče, kdy si jen seřadí ceny do tabulky. To, že se spálí, bohužel zjistí až po svatbě. První důležitý faktor výběru fotografa je samozřejmě kvalita a styl fotek. Podívat se na celé příběhy, ne jen top výběr. Další důležitý faktor je osobnost. Fotograf je vám celý den na blízku a je dobré, když vám lidsky sedne. Rozhodl jsem se sepsat tuto stránku sám a nedelegovat to na někoho schopnějšího. Vznikl by jistě čtivější a pocukrovanější text :) , ale postrádalo by to onu autentičnost, která je důležitá, abyste poznali dobře mou osobnost.

 

PÁR ŘÁDKŮ O MNĚ

Focení ke mně přišlo klasicky, jako koníček. Postupně jsem se našel ve focení lidí a zachycení jejich příběhů. Fotit svatby jsem začal před 11 lety a za tu dobu se mi podařilo skrze fotku odvyprávět přes 250 svatebních příběhů. Během těchto let se mi podařilo najít svou úžasnou ŽPŽ (žena pro život :), se kterou mám 2 nádherné princezny. Priority se změnily, smyslem toho všeho tady je pro mě rodina. Fotografií se skvěle bavím a jsem šťastný, že se pomocí ní můžu i živit.

JAK FOTÍM SVATBY

Na svatbách miluji emoce, lidi, momenty. Rád z fotek cítím atmosféru toho dne. Dávám tomu přednost před technickou dokonalostí. Raději zvolím rozmazanou fotku, která má “šťávu” než nudnou fotku prstýnků, střevíčků.. Snažím se vždy zachytit příběh dne, přirozeně, takový jaký byl. Abyste si za 5, 10, 20 let při pohledu na danou fotku připomněli přesně ten moment, to, jak jste se smáli, když vám upadly prstýnky do trávy při obřadu (má svatba :) nebo jak jste plakali při prvním tanci s tátou …

Mým cílem je, abyste si svatbu užili v prvé řadě a u toho vás a vaše hosty vyfotit. Už na předsvatební schůzce spolu proto konzultujeme jednotlivé části dne a to nejen z pohledu focení. Více než desetileté zkušenosti v oboru mi v tomto velmi pomáhají a klienti mi často potvrzují, že je to mimo jiné i důvod proč si mě vybrali. Nechci vás vytrhávat od přátel jen kvůli tomu, že potřebuji udělat právě s blesky a umělým deštěm ohromující fotku. Nebudu vás „unášet“ na dvouhodinové portrétní focení. Nemám potřebu udělat epický snímek za každou cenu. Jsem raději, když svůj svatební den strávíte s rodinou a s přáteli, než abychom se trmáceli na vrchol hory pro super (umělý, vytržený z kontextu dne) snímek se západem slunce. Nejsem zastáncem kýčů, pokud chcete mít na fotkách z rukou srdíčka, skupinky ve tvaru srdce, ženich na dlani nevěsty atp. tak možná nejsem ten správný. Chci zdokumentovat celý den tak, že si ho opět takový jaký byl vybavíte, když se podíváte na mé fotky. Zdokumentovat ho v nejlepším světle, ale pořád přirozeně. Nebudu retušovat vás, nebo vaši 100kg tetičku na 40kg modelku :)

Můj styl bych popsal jako reportážní se snahou o světelnou a barevnou krásu, kterou si nesu z komerčního světa focení, kterému se také rád věnuji. Reportážní je dnes docela módní slovo, já tím mám na mysli, že se snažím co nejméně zasahovat do dění celého dne, rád jsem přirozenou součástí, jsem všude a nikde. Inscenované portrétní focení je v podstatě jediná část dne, kterou organizuji. Jsem si vědom, že před objektivem nestojí vždy zkušení modelové a tak rád pomohu s pózováním, výběrem lokace tak, aby fotky působily přirozeně a uvolněně.

Jsem členem mezinárodní organizace profesionálních fotografů ISPWP (International Society of Professional Wedding Photographers). Za těch několik let, co tam působím, se mi podařilo získat několika ocenění. Není to důležité, ale mám z toho radost. :)

Přijímám každý rok jen omezený počet rezervací. Nechci dělat svatby jako na běžícím páse, chci každé svatbě věnovat 100% mé pozornosti, energie a zároveň také mít dostatek volných víkendů v létě s mou rodinou.

Třeba vám tato stránka pomůže představit si mou osobnost, případně se můžeme sejít u mě v ateliéru a nebo si alespoň zavolat, ať máte ještě bližší představu o mně. Jsem lepší ve focení než psaní a tak bude lepší, když si v referencích přečtete od ostatních pár pěkných slov, jak funguji, jakou mají se mnou zkušenost. 

Váš

Tomáš

  

Dočetli jste až sem?? Vážně? :) No tak tohle jsem já a takto nějak fotím a budu velmi rád, pokud budu moci zachytit a převyprávět fotkami váš jedinečný den. Napište mi  o volné termíny a ceník. 
ISPWP
mywed - Community of Wedding Photographers