cz / eng

Loutocky.cz


Lucka & Martin Navrátilovi

„To, že Tom umí opravdu skvěle fotit, je všem jasné už při prvním pohledu na jeho web či FB. Když jsem se ale s Tomášem domlouvala na nafocení naší svatby, viděli jsme se poprvé v životě, což ve mně z počátku přeci jen vyvolávalo menší nejistotu, je to velká událost a Vy ji svěříte do rukou člověku, kterého vlastně neznáte. Vidíte sice jeho krásné fotky a to, že je profesionál, ale přeci jen, Vaše svatba je jiná – jedinečná. Proto bych ráda (nejen) nastávajícím nevěstám popsala vše, co na webu ani FB není vidět, ale co ve Váš svatební den velmi oceníte… A to je Tomův přístup, nasazení, profesionalita a vlastně i povaha. Od první chvíle, kdy jsme přijeli na místo konání svatby, byl Tom milý, vstřícný, v naprostém klidu, stále se usmívající. Okamžitě a citlivě vystihl intimní atmosféru naší komorní svatby a zcela přirozeně se vlastně stal její součástí. Nenechal se rozhodit ani když jsme se na poslední chvíli rozhodli, že se budeme fotit jinde, než bylo původně v plánu, na naše otravné poznámky: „Nefoť mě tak zblízka“ nebo „Už to bude?“ reagoval s humorem a svými vtipnými poznámkami nás nejednou upřímně rozesmál. Tom je člověk, který se nikam necpe, chvílemi o něm vlastně ani nevíte, ale zároveň přesně ví, co chce, je stále ve střehu a jeho fotky naprosto vystihují atmosféru každého okamžiku. V našem případě mu neuniklo vůbec nic, fotky jsou přesným odrazem našich vzpomínek na ten den. A milé dámy, pokud máte snoubence, který nenávidí focení, žádný strach, věřte, že Tom s nadhledem zvládne i tuto „drobnou komplikaci“ Příjemným překvapením je pro mě dnes třeba i to, že Tom zřejmě ještě před naším příjezdem nádherně nafotil místo konání svatby, vůbec jsem neměla tušení, že budeme mít i tyhle fotky. Prostě myslí na všechno. Tome, díky! S úsměvem se teď díváme nejen do naší společné zářící budoucnosti, ale i na úžasné svatební fotky, které překonaly naše (nemalé) očekávání! L.&M.“

  

Karolína Frelichová Adamcová

Práci Tomáše sleduji již několik let a tak byla volba fotografa jednou z prvních rozhodnutých věcí na naši svatbu. Přiznám se, že jsem byla na Tomáše strašně zvědavá - znáte jeho tvorbu, obdivujete ji, ale kdo vlastně stojí za foťákem? Stačí pár minut a zjistíte, že tam není nikdo jiný, než ohromně pozitivně naladěný pohodový Tom :) Jak během příprav, tak i celou svatbu jsem měla pocit, že k nám Tomáš vlastně patří. Zkrátka nám tam neběhal žádnej cizí fotograf, ale náš kámoš Tom. Naše přání bylo, aby byla svatba pohodová a klidná. Bez spěchu a stresu. Když mi Tomáš zaslal fotografie, byla jsem až dojatá, že se nám to nejspíše povedlo. Z fotek číší radost a maximální pohoda. Moc děkujeme Tome, že jsi byl součástí naší "pohody" a těšíme se na další spolupráci

 

 

Pavel a Monika Kolářovi

První schůzkou to vše začíná... Na Toma jsme dostali jako mnozí před námi jen kladná doporučení (dobrá pověst nepotřebuje nadité rozpočty v PPC kampaních a u Toma to platí dvojnásob). První schůzka v jeho ateliéru dala tušit, že máme tu čest se 100% příjemným a kreativním profesionálem. Dostali jsme od něj nespočet tipů k samotnému svatebnímu dni, poradil nám jak zvládnout nápor svatebčanů v jejich snaze být s námi na fotkách a hlavně jak si "NÁŠ" den užít bez křeče a stresu. V průběhu svatebního dne působil Tom snad nejvíc uvolněně ze všech přítomných. K mému úžasu a navzdory dvěma zrcadlovkám kolem krku dokázal splynout s okolím, věnovat se své práci jako skutečný profík a zároveň bavit naše hosty! :) A výsledek? Krásnější fotky jsme si nemohli přát. Moc ti za vše děkujeme Tome a přejeme spoustu úspěchů v dalším podnikání.

 

Jana Kubáčová

Jako svatební agentka se na svatbách už dlouhé roky potkávám se spoustou fotografů, ale věřte mi, že těch, kteří svoji práci dělají s takovým citem, zápalem a láskou zase tolik není. Tom se totiž díky své milé povaze umí stát přirozenou součástí každé svatby, takže nikdo ze svatebčanů nemá potřebu „krýt se před tím týpkem s foťákem,“ a tak potom doma sedíte nad fotkami a s úžasem zjišťujete, že i „nefotogenická“ (jak to o sobě vždycky tvrdila) teta Běta na jeho fotkách vypadá skvěle, a že se mu povedlo zachytit i takové okamžiky, o kterých jste vůbec netušili, že se odehrály... Tomovy fotky jsou čisté a hlavně – nadčasové. A to je pro mě u svateb hodně důležité. Až si albem nebo fotoknihou budete jednou listovat se svými vnoučaty, budete si moci říct: „ano, přesně taková byla naše svatba.“ A příjemný bonus navíc? Díky tomu, jaký je, se z většiny klientů stanou Tomovi přátelé. Takže jste získali kamaráda, který to umí sakra dobře s foťákem! Díky tomu se před objektivem budete umět ještě mnohem lépe uvolnit a vaše spolupráce může vesele pokračovat dál tak, jak půjdete životem. Těhotenství, miminko, první krůčky, narozeniny, první... cokoli :D Takže pokud třeba ještě (byť jenom trochu) váháte, zda se postavit právě před jeho objektiv, už nemusíte. S fotkami od „Louťáka“ budete stoprocentně spokojení. Zaručeně!

 

Hana Wiedermann 

5 hvezdicek z 5-ti moznych je malo! Tomas je mistr, fakt... svatebni fotoalbum-u Toma "pribeh"-dava smysl a jednotny koncept, zachycuje detaily a emoce...(vlastne ani nevime, jak vsechny ty momenty stihnul ).. zadny sileny svatebni kyc, viditelna retus ci krecovite pozy, proste zachycuje skutecnost v tom nejlepsim svetle... A k tomu je Tomas super clovek a partak - navodi pohodovou a komfortni atmosferu, citite se jako na x-tem foceni u sveho dvorniho fotografa . A co taky ocenujeme, ze na svatbu prisel oblecen jako svatebni host (narozdil od nekterych jinych fotografu)...jo a drzi sve slovo, take dulezite! Velke diky jeste jednou, Tome, za tohle vsechno... Diky tem fotkam you made our story alive forever!!

 

Sofie a Aleš Břenkovi

Každý říká, že ze svatby jako hmotná připomínka toho velkého dne manželům zůstanou prstýnky a fotky. Tomáše jako svatebního fotografa jsem si vysnila a už před šesti lety, kdy jsem na něj narazila na facebooku, jsem věděla, že až se jednou budeme s mužem brát, bude to právě Tom, kdo bude stát za objektivem. Jsme nesmírně šťastní, že jsme se takto rozhodli, Tomova práce nemá konkurenci, fotky zachycují přesně ty emoce, které zachytit mají, jsou nádherně přirozené a přitom tak dokonalé, že se až tají dech. Prostě krása střídá nádheru a vy nevíte, na kterou z fotek koukat první, protože všechny jsou nej. Nejen talent a cit dělají fotografa, ale je to taky Tomův lidský a kamarádský přístup, kterého si velmi vážíme, připadalo nám, že Tomáše známe roky  :) Stejně jako my byli z Toma nadšení i naši hosté, prostě profík každým coulem, který dělá svou práci srdcem. Děkujeme!!

  

Lena Bíbrlíková

Když jsme začali plánovat naši svatbu, veděli jsme ihned, že nechceme tu "typicky českou svatbu". Že ji chceme mít něčím zajímavou. Proto jsme se domluvili, že musíme najít někoho, kdo zvládne zachytit ty správné okamžiky a emoce. A našli jsme ho. Několik měsíců jsem sledovala Tomovu práci a těšila na osobní zkušenost. Výsledek jeho práce nás jednoduše dostal. Nemohli jsme si vybrat lépe! Nejenže je Tom profesionál, který přesně ví, co dělá, on je navíc i skvělý člověk, který mezi nás zapadl. Tome, ještě jedno velké díky za to, že jsi to s námi vydržel a vytvořil tak fantastické fotky!

 

Danka Hácová

Budu se opakovat, ale je to fakt. Z fotek jsme nadšení a pyšně se chlubíme Vámi, našim dvorním fotografem. Tak jak přes svatební den člověk spoustu věcí nevnímá, protože je v jakémsi jiném rozpoložení, díky Vaší dokumentaci má přirozený náhled. Tolik jsme se nasmáli i teď při prohlížení... A vždycky si vzpomeneme na Vaše slova: "Je to vaše svatba." Jste nejen fotografem, ale i oporou... A můžu říct, že ten den byl pro mě i přes velký strach opravdu tím nejkrásnějším a když na něj vzpomínám, opravdu jsem v jiné dimenzi. :)

 

Eliška & Jeremy Halden

Spolupráce s Tomášem byla od počátku naprosto bezproblémová. Ve všem, na čem jsme se dohodli, jsem se na něj mohla spolehnout a to pro mě bylo v tom předsvatebním stresu velmi uklidňující. Během samotného svatebního dne Tomáš naprosto přirozeně zapadnul mezi hosty, kteří si ho mimochodem velmi oblíbili, nejedna kamarádka po mě chtěla telefonní číslo:-) a byl u všeho, co se dělo. Do focení byl tak zapálený, že přehlédnul jezírko, ve kterém nakonec skončil, což mu ve 34 °C všichni upřímně záviděli:-) Ani tento incident jej nezaskočil a nakonec vznikly nádherné fotky, které fantasticky vystihují atmosféru dne, rozesmáté tváře hostů a všechny důležité momenty. Máme díky Tomovi dokonalou památku na krásný den, ještě jednou děkujeme a budeme všude doporučovat!

 

Gabča & Ondra Burianovi

Dlouho jsme přemýšleli, co napsat, aby to přesně vyjádřilo naše pocity z focení a tvých fotek..snad postačí následující: Najmem si tě i na příští svatbu … a kdyby reprízy nebylo třeba, tak jsme rádi, že jsi stár (nebo spíše mlád) jako my a nemusíme už hledat rodinného fotografa, protože jsme ho našli v tobě .. navíc díky focení s tebou má slovo "prdel" nový netušený rozměr (tuto skutečnost pochopí asi jen ti, kteří měli tu čest s tebou fotit) .. DÍKY 

 

Kryštof & Bára Valentovi

Byla zima, byl mráz, foukalo a sova se s prstýnky schovala na střechu... ale Tomáš se ničeho nezalekl! Možná měl prstýnky přinést on :-D Třeba by to byla podobná legrace, které jsme si s ním i tak užili dosti. Ale pak by zase chyběl mistr fotograf, který by to zachytil. I díky Tomášovi to byl prostě náš velký den, a hlavně díky němu si budeme moct tento den připomínat. Boží fotky  :-) Díky Tome!   

 
Dočetli jste až sem?? Vážně? :) No tak tohle jsem já a takto nějak fotím a budu velmi rád, pokud budu moci zachytit a převyprávět fotkami váš jedinečný den. Napište mi  o volné termíny a ceník.

 

 

ISPWP
mywed - Community of Wedding Photographers